Üretim

ÖzDöner’in dört girişimcisinin döner sektöründeki 25 yılı aşan tecrübesi, üretim teknolojileri ve ürün kalitesi konusunda büyük fark yaratmaktadır. Üretim tesislerinde hammadde seçiminden teknolojiye, makina parkından tezgahlara kadar her detay girişimcilerinin döner sektöründeki deneyimini ve işlerine olan özenini yansıtır.
Tüm bu deneyim ve özenle üretilen ürünlerimizle diğerlerinin arasındaki farkı sadece tadarak ve koklayarak anlamak mümkündür.

Tesis

ÖzDöner’in 3500 m2 arazi içinde 1500 m2 kapalı alanda üretim tesisi, 2020 yılında üretime başlamıştır. Tüm makina ve ekipmanları son gıda teknolojisine uygun olarak seçilmiştir.


Kırmızı et ürünlerinin üretiminde doğru soğutma ve dondurma hem kalite hem de sağlık açısından çok önemlidir. ÖzDöner tesislerinin güçlü soğuk, donuk ve şok depoları sağlıklı ürünlerimizin güvencesidir.

Kullandığımız et işleme makinaları alanındaki en iyi Alman makina üreticilerinden seçilmiştir. Patentli sinir ayıklama teknolojisine sahip kıyma makinası en küçük sinirleri bile ayıklayarak kıyma dönerde memnuniyet sağlamaktadır. Soslama makinesi vakum altında soğutuculu kazanında yaprak et ve kıyma en iyi şekilde soslamaktadır.

İleri teknolojimiz ve üretimdeki bilgi birikimiz sayesinde dönerimiz lezzetini muhafaza ederken, çok düşük pişirme firesi ile servis edilebilmektedir.

Hammadde Seçimi

Dönerin kalitesi ancak kullanılan etin kalitesi ile eşdeğerdir. Bu nedenle öncelikle kullanılacak karkaslar özenle seçilir. Üretim tesisimizde en önemli hammadde olan et, sadece güvenilir üretcilerden, İslami usullere göre kesilmiş taze dana karkas olarak temin edilmekte ve işletmemiz bünyesinde kemiksiz et haline getirilmektedir.

Karkas etin kemiksiz hale getirilmesi esnasında çıkan kırıntı parçalar kıymaya çekilmekte, kıymamızın içinde kendi kırıntımız haricinde et ve/veya yağ asla kullanılmamaktadır.

Bazı tüketicilerin koku hassasiyeti dikkate alınarak kuyruk yağı yerine kuzu döş kullanılmaktadır.

Dönerimizin reçetesinde yer alan tuz, karabiber ve çok az miktarda kekik de özenle seçilmiştir. Ağır metal içermeyen, vanadyum, lityum ve iyot zengini, Kırıkkale’mizde doğal kaynağından elde edilen “Delice Doğal Kaynak Tuzu” ile sosumuz hem lezzet hem de sağlık açısından fark yaratmaktadır.

Sertifikalarımız

Özdöner Marka Tescil Belgesi
ÖZDÖNER MARKA TESCİL
Özköfte Marka Tescil Belgesi
ÖZKÖFTE MARKA TESCİL
Helal Gıda Uygunluk Belgesi
HELAL GIDA UYGUNLUK BELGESİ
Ek Kapsam Belgesi
EK KAPSAM BELGESİ
Gıda Güvenliği Sertifikası
GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SERTİFİKASI
ET ÜRÜNLERİ
ET ÜRÜNLERİ
GIDA ÜRETİMİ YAPAN İŞLETMELER
GIDA ÜRETİMİ YAPAN İŞLETMELER
KIYMA HAZIRLANMIŞ ET KARIŞIMLARI
KIYMA HAZIRLANMIŞ ET KARIŞIMLARI
EVCİL TIRNAKLILARIN ETİ
EVCİL TIRNAKLILARIN ETİ