Karışık Döner

Karışık Döner

5-7.5-10-12.5-15-17.5-20-25-30….150 kg batonlar halinde üretilmektedir.
Şoklanarak -18 C’ de saklanan donuk baton dönerler 6 ay raf ömrüne sahiptir.
Batonlar koli içerisinde sevk edilmektedir.

Hey! I am first heading line feel free to change me

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Detaylar

İÇERİK
%80 Dana Yaprak, %20 Dana Kıyma
İÇERİK
%60 Dana Yaprak, %40 Dana Kıyma
TUTAR
60,75 TL/kg + %1 KDV
TUTAR
57,00 TL/kg + %1 KDV

Karar Vermenize Yardımcı Olacak Sorular

Bir çok işletmede bilindiği üzere hazır döner üretimi her ustanın elinde değişkenlik göstermektedir. Aynı malzemeler ve aynı kalitede ürün temin edilse bile döner takılırken ustanın elinde lezzet ve kalite açısından değişkenlik gösterebilmektedir. Bu işletmenin standart lezzeti sağlayamamasını ve döner ustasına bağlı olarak çalışmasını gerektirir. Aynı zamanda usta değişikliğinde lezzetin değişmesi ve maliyetlerde farklılıklar ortaya çıkması işletme için kaçınılmaz bir kayıp olmaktadır.

ÖzDöner’in hazır dönerleri tercih edildiğinde ise hergün aynı standartta lezzet ve standart maliyetler ortaya çıkar. Bu hem işletmenin lezzet hemde maddi sürekliliğini sağlar. Aynı zamanda Hazır Döner üretim aşamamızda kullanılan özel yöntemlerimiz sayesinde fire oranlarının düşmesi ile yüksek bir maddi geri kazanımda sağlanmaktadır.

1978 yılından günümüze 40 yıldır etlerimizin tamamı doğal besilerden Bandırma ve Gönen bölgelerinden seçilmektedir. Bu bölgelerde yetişen doğal besi hayvanları coğrafyamızda temin edilebilecek en lezzetli besi hayvanlarıdır. Her besi hayvanının farklı bölgelerinden farklı rehalarda etler elde edilmektedir. Dönerimiz takılırken ise etin but, tranç, nuar, yumurta kısımlarının tamamı kullanılır ve yaprak et olarak açılır. Ardından oranı doğru ayarlanarak dönerlerimiz hazırlanır.

Dönerin terbiyesi hiçbir koruyucu katkı maddesi olmadan hazırlanmaktadır.

25 yılı aşkın tecrübemize ete en çok lezzet veren malzemeleri biliyoruz ve bu malzemelerle ÖzDöner’in şahane hazır dönerlerini hazırlıyoruz.

Döner terbiyemizde lezzetlendirme ve ürünü çoğaltma amacıyla birçok firmanın kullandığının aksine tuz ve ak biber dışında hiçbir baharat kullanılmamaktadır. Eti yumuşatmak için ise ÖzDöner’İN özel marinasyonu kullanılır ve yaprak etlerimiz terbiyede 3 gün dinlendirilerek yumuşatılır. Ardından şişlere takılarak dönerlerimiz hazırlanır.

Hazır Döner çeşitlerimiz taze işletmede hazırlanan dönerlere oranla minimum daha az fire verir. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler doğrultusunda hızlı döner sirkülasyonu olan noktalarda 5 olarak tespit edilmiştir. Daha yavaş sirkülasyon olan noktalarda ise bu oran @-45 e çıkmaktadır.

Hazır Döner Kullanımı personele bağlılığı azaltarak işletmedeki personel maliyetleriniz aşağıya çekmenizi sağlar. Döner takmayı bilen usta değil sadece döner kesmeyi bilen bir usta ve ya robot ve ya döner kesme makinesi kullanarak işletme maliyetlerinizi aşağıya çeker. Aynı zamanda özel terbiye/marinasyon yöntemlerimiz ve dönerin takılma aşamasında uygulanan sıkıştırma yöntemimizle dönerin pişme sırasında ortaya çıkan fire oranının %5 – arası aşağı düşmesini sağlar. Bu da işletmeye yüksek bir maddi tasarruf sağlar. 100 kg döner tüketen bir işletme Sait Dönerden temin edilen hazır döner kullanmaması durumunda ortalama P fire oranıyla 50 kg fire verecektir. Sait Dönerden temin edilen hazır dönerde ise iş sirkülasyonuna oranlı olarak bu oran %5 ila arasında azalarak günde 5-10 kg tasarruf sağlanmasına olanak tanır. 5 kg dan hesaplanırsa bu aylık 150 kg yıllık 1800 Kg tasarruf sağlanmasına imkan tanır. Güncel et fiyatlarını düşündüğümüzde kg fiyatı 35₺ olan kırmızı etlerde 1800 kg tasarruf sağlanması işletmeye yıllık bazda 1800kg x 35₺ = 63.000₺ gibi bir tasarruf sağlayacaktır.